Ohřevné teplodržné koše

Ohřevné koše, také koše na ohniště, koše na koks, či kokosovníky jsou jako ohřívadla známy a využívány už velmi dlouho. Při vývoji ohřevného koše do sadů nebo vinic bylo nutno zvolit velikost tak, aby bylo protimrazové opatření mobilní a rychle proveditelné, aby koš ve svém bezprostředním okolí přílišným žárem vegetaci nepoškozoval a při tom byl stále dostatečně účinný. Konstrukcí koše (použitým materiálem a velikostí mezer) bylo dosaženo možnosti variability druhu použitého paliva (druhu i frakce). Jeho volbou a způsobem přikládání pak lze ovlivňovat i intenzitu a délku hoření ohřívadla. Důležitým faktorem ve vývoji byla rovněž stálost teploty a maximální teplodržnost, díky šamotové vložce na dně koše, víku a použité síle materiálu je náš ohřevný koš maximálně teplodržný až do poslední fáze dohořívání a dokonce i po vyhasnutí. Tuto schopnost vydávat teplo ještě při dohořívání a po vyhasnutí, je navíc ještě možno zvýšit speciálním akumulačním víkem, jehož součástí je šamot.

Ohřevný teplodržný koš Optimal 2 bez šamotové vložky a víka má hmotnost 12 kg, nejlepší vlastnosti, intenzitu, stálost teploty a teplodržnost vykazuje při použití dřevěného uhlí nebo briket z dřevěného uhlí, ale lze v něm topit i dřevem, dřevěnou štěpkou, dřevěnými briketami, špalíky či koksem. Paliva se dají rovněž kombinovat. Při spalování dřevěného uhlí dosahuje teplota uvnitř koše běžně v jeho středu kolem 700 - 750°C a ještě na obvodu koše - jeho ocelové konstrukci přes 550 °C. Své bezprostřední okolí ve výšce 1m a v okruhu 1m ohřívá  i za mrazu o 15 až 20°C, teplotní ohřevý efekt, zvyšující teplotu o 3 až 5 °C je znatelný v okruhu 3 až 4 m. Každým dalším přidaným košem na ploše se navíc ohřevný efekt každého jednoho koše navyšuje.

Vyrábíme také menší typ koše - Optimal 1, ten je vhodný zejména do vinic a výsadeb s hustějším sponem a nižší vegetací, kterou svou menší velikostí nepoškozuje.

Nezanedbatelnou výhodou košů je i možnost štosování, což značně ulehčuje manipulaci s nimi a snižuje náklady na jejich dopravu a skladování.

ohřevný koš 1ohřevný koš 14ohřevný koš 11ohřevný koš 13koš 20ohřevný koš 12ohřevné košeohřevný koš 8ohřevný koš 9ohřevný koš 5ohřevný koš 4768083koše v sadu koše v sadu koše v sadu 8893ohřevný koš 2ohřevný koš 3ohřevný koš 10Bez názvu (2)9597ohřevný koš 7ohřevný koš 6

Les Agro Komplex
Radim Krestýn
tel: 776 07 12 83
email:
web: www.lesagrokomplex.cz

--------------------------------------------------

AKTUÁLNĚ NABÍZÍME:

 

Jutový motouz TEX 827x4

- balení 5 kg

-vysoká pevnost v tahu

-vhodný do svinovacích lisů

- každý návin zabalen ve fólii

jutový motouz

100% juta,

cena 115 Kč/kg bez DPH

1 návin = 575 Kč bez DPH

(696 Kč včetně DPH)

další informace v kategorii

Jutový mtouz, pytle..

(vlevo v liště)

 

Prodej medoviny:

NOVOZÁMECKÁ

 MEDOVINA

medovina 1

Vlastní produkt vyráběný  z nejkvalitnějšího medu, přírodní cestou, bez dolihování  a dobarvování.

alkohol: 13%, plněna do dvou typů lahví.

Lahev o objemu 500 ml =  120 Kč

Lahev  o objemu 1000 ml = 210 Kč

 

UŽITEČNÉ ODKAZY:

ohřevné koše proti jarním mrazům:

http://www.zhavykos.cz/

lovecké a myslivecké potřeby Brno:

http://www.ibo.cz/shop-lovecke-potreby-brno/126/