Ohřevné teplodržné koše

Ohřevné koše, také koše na ohniště, koše na koks, či kokosovníky jsou jako ohřívadla známy a využívány už velmi dlouho. Při vývoji ohřevného koše do sadů nebo vinic bylo nutno zvolit velikost tak, aby bylo protimrazové opatření mobilní a rychle proveditelné, aby koš ve svém bezprostředním okolí přílišným žárem vegetaci nepoškozoval a při tom byl stále dostatečně účinný. Konstrukcí koše (použitým materiálem a velikostí mezer) bylo dosaženo možnosti variability druhu použitého paliva (druhu i frakce). Jeho volbou a způsobem přikládání pak lze ovlivňovat i intenzitu a délku hoření ohřívadla. Důležitým faktorem ve vývoji byla rovněž stálost teploty a maximální teplodržnost, díky šamotové vložce na dně koše, víku a použité síle materiálu je náš ohřevný koš maximálně teplodržný až do poslední fáze dohořívání a dokonce i po vyhasnutí. Tuto schopnost vydávat teplo ještě při dohořívání a po vyhasnutí, je navíc ještě možno zvýšit speciálním akumulačním víkem, jehož součástí je šamot.

Ohřevný teplodržný koš Optimal 2 bez šamotové vložky a víka má hmotnost 12 kg, nejlepší vlastnosti, intenzitu, stálost teploty a teplodržnost vykazuje při použití dřevěného uhlí nebo briket z dřevěného uhlí, ale lze v něm topit i dřevem, dřevěnou štěpkou, dřevěnými briketami, špalíky či koksem. Paliva se dají rovněž kombinovat. Při spalování dřevěného uhlí dosahuje teplota uvnitř koše běžně v jeho středu kolem 700 - 750°C a ještě na obvodu koše - jeho ocelové konstrukci přes 550 °C. Své bezprostřední okolí ve výšce 1m a v okruhu 1m ohřívá  i za mrazu o 15 až 20°C, teplotní ohřevý efekt, zvyšující teplotu o 3 až 5 °C je znatelný v okruhu 3 až 4 m. Každým dalším přidaným košem na ploše se navíc ohřevný efekt každého jednoho koše navyšuje.

Vyrábíme také menší typ koše - Optimal 1, ten je vhodný zejména do vinic a výsadeb s hustějším sponem a nižší vegetací, kterou svou menší velikostí nepoškozuje.

Nezanedbatelnou výhodou košů je i možnost štosování, což značně ulehčuje manipulaci s nimi a snižuje náklady na jejich dopravu a skladování.

ohřevný koš 1ohřevný koš 14ohřevný koš 11ohřevný koš 13koš 20ohřevný koš 12ohřevné košeohřevný koš 8ohřevný koš 9ohřevný koš 5ohřevný koš 47680838893ohřevný koš 2ohřevný koš 3ohřevný koš 10Bez názvu (2)9597ohřevný koš 7ohřevný koš 6

Les Agro Komplex
Radim Krestýn
tel: 776 07 12 83
email:
web: www.lesagrokomplex.cz

--------------------------------------------------

AKTUÁLNĚ NABÍZÍME

pásový obraceč sena OP 280

v akci za 13.500 Kč bez DPH

(16.335 Kč včetně DPH)

obraceč OP 280 4

další informace  naleznete v kategorii

Obraceče, shrabovače,..

(vlevo v liště)

 

OHŘEVNÝ KOŠ OPTIMAL 2 

-základní verze

739 Kč bez DPH

ohřevný koš 1

bližší informace v kategorii

Ohřevné koše

(vlevo v liště)

 

Jutový motouz TEX 827x4

-5 kg balení

-vysoká pevnost v tahu

-vhodný do svinovacích lisů

Fotografie0448

100% juta, cena 86 Kč/kg bez DPH

další informace v kategorii

Jutový mtouz, pytle..

(vlevo v liště)

 

Prodej medoviny:

NOVOZÁMECKÁ

 MEDOVINA

medovina 1

Vlastní produkt vyráběný  z nejkvalitnějšího medu, přírodní cestou, bez dolihování  a dobarvování.

alkohol: 13%, plněna do dvou typů lahví.

Lahev o objemu 500 ml =  110 Kč

Lahev  o objemu 1000 ml = 200 Kč

 

UŽITEČNÉ ODKAZY:

ohřevné koše proti jarním mrazům:

http://www.zhavykos.cz/

lovecké a myslivecké potřeby Brno:

http://www.ibo.cz/shop-lovecke-potreby-brno/126/