Ohřevné teplodržné koše

Ohřevné koše, také koše na ohniště, koše na koks, či kokosovníky jsou jako ohřívadla známy a využívány už velmi dlouho. Dnes se s nimi lze častěji než u nás setkat např. v Polsku a v severských zemích, ale ještě v osmdesátých letech, v době velkých mrazů, byly hojně využívány při zimních pracech ve stavebnictví nebo při ohřívání sklepů u bramborářů i u nás.

Při vývoji ohřevného koše do sadů nebo vinic bylo nejdříve třeba tento původní koš, který váží 80 kg i víc, zmenšit. Zmenšení bylo třeba provést tak, aby bylo protimrazové opatření mobilní a rychle proveditelné, aby koš ve svém bezprostředním okolí přílišným žárem vegetaci nepoškozoval a při tom byl stále dostatečně účinný. V neposlední řadě pak, aby bylo dosaženo co možná nejnižší spotřeby paliva, snížila se potřeba materiálu na výrobu koše a tím i jeho pořizovací cena.

Optimální velikost tvar i strukturu koše jsme nakonec zvolili tak, že i při relativně nízké hmotnosti koše a možnosti snadné manipulace a mobility, si  koš zachovává výrazný ohřevný efekt a dostatečný žár. Konstrukcí koše (použitým materiálem a velikostí mezer) bylo dosaženo možnosti variability druhu použitého paliva (frakce). Jeho volbou a způsobem přikládání pak lze ovlivňovat i intenzitu a délku hoření ohřívadla. Důležitým faktorem ve vývoji byla rovněž stálost teploty a maximální teplodržnost, díky šamotové vložce na dně koše, víku a použité síle materiálu je náš ohřevný koš maximálně teplodržný až do poslední fáze dohořívání a dokonce i po vyhasnutí. Tuto schopnost vydávat teplo ještě při dohořívání a po vyhasnutí, je navíc ještě možno zvýšit speciálním akumulačním víkem, jehož součástí je šamot.

Vlastní ohřevný teplodržný koš bez šamotové vložky a víka má hmotnost 13 kg, nejlepší vlastnosti, intenzitu, stálost teploty a teplodržnost vykazuje při použití dřevěného uhlí nebo briket z dřevěného uhlí, ale lze v něm topit i dřevem, dřevěnou štěpkou, dřevěnými briketami, špalíky či koksem. Paliva se dají rovněž kombinovat. Při spalování dřevěného uhlí dosahuje teplota uvnitř koše běžně v jeho středu kolem 700 °C a ještě na obvodu koše - jeho ocelové konstrukci přes 550 °C. Své bezprostřední okolí ve výšce 1m a v okruhu 1m ohřívá  i za mrazu o 15 až 20°C, teplotní ohřevý efekt, zvyšující teplotu o 3 až 5 °C je znatelný v okruhu 3 až 4 m. Každým dalším přidaným košem na ploše se navíc ohřevný efekt každého jednoho koše navyšuje. Nezanedbatelnou výhodou je i možnost štosování košů, což značně ulehčuje manipulaci s nimi a snižuje náklady na dopravu a skladování ohřevných košů.

ohřevný koš 1ohřevný koš 14ohřevný koš 11ohřevný koš 13koš 20ohřevný koš 12ohřevné košeohřevný koš 8ohřevný koš 9ohřevný koš 5ohřevný koš 47680838893ohřevný koš 2ohřevný koš 3ohřevný koš 10Bez názvu (2)9597ohřevný koš 7ohřevný koš 6

Les Agro Komplex
Radim Krestýn
tel: 776 07 12 83
email:
web: www.lesagrokomplex.cz

--------------------------------------------------

AKTUÁLNĚ NABÍZÍME

pásový obraceč sena OP 280

v akci za 13.500 Kč bez DPH

(16.335 Kč včetně DPH)

obraceč OP 280 4

další informace  naleznete v kategorii

Obraceče, shrabovače,..

(vlevo v liště)

 

OHŘEVNÝ KOŠ OPTIMAL 2 

v zaváděcích cenách

-koš s roštem a plech. víkem

825 Kč bez DPH

35 (2)

bližší informace v kategorii

Ohřevné koše

(vlevo v liště)

 

Jutový motouz TEX 827x4

-5 kg balení

-vysoká pevnost v tahu

-vhodný do svinovacích lisů

Fotografie0448

100% juta, cena 86 Kč/kg bez DPH

další informace v kategorii

Jutový mtouz, pytle..

(vlevo v liště)

 

Prodej medoviny:

NOVOZÁMECKÁ

 MEDOVINA

medovina 1

Vlastní produkt vyráběný  z nejkvalitnějšího medu, přírodní cestou, bez dolihování  a dobarvování.

alkohol: 13%, plněna do dvou typů lahví.

Lahev o objemu 500 ml =  110 Kč

Lahev  o objemu 1000 ml = 200 Kč

 

UŽITEČNÉ ODKAZY:

osivo a sazenice lesních dřevin: 

fa Salix - lesní školka, lesní semenářství

lovecké a myslivecké potřeby Brno:

http://www.ibo.cz/shop-lovecke-potreby-brno/126/